Принцип роботи пристрою доволі простий. Електрошокер обладнаний короткими металевими стрижнями-електродами, розташованими один від одного на певній відстані. На ці стрижні подається висока напруга, що створюється за допомогою генератор за спеціальною електричною схемою з низьковольтної напруги, яку забезпечує акумуляторна батарея живлення. У деяких особливо потужних пристроях вихідна напруга може становити кілька сотень тисяч вольт. Напруга в даному екземплярі складає 400 000 вольт.

При натисканні кнопки ввімкнення і доторку електродів до тіла по металевих стержнях проходить високовольтний розряд і вражає розташовану між електродами ділянку шкіри, викликаючи різке і  болюче скорочення м'язів. При цьому блокуються всі керуючі сигнали мозку і вмить падає рівень вуглеводів, що дають м'язам енергію. Все це паралізує об'єкт аж до втрати свідомості. Сила і тривалість наслідків електрошоку визначаються станом здоров'я людини, потужністю приладу, а також ділянкою тіла, куди потрапляють електроди.

У місці контакту електродів з шкірою з'являються два ледь помітних почервоніння, які через кілька годин повністю проходять. При безпосередньому контакті зі шкірою ці почервоніння мають вигляд невеликих точок, а при впливі через одяг плями трохи більші. У будь-якому випадку, після закінчення двох діб на тілі і в організмі людини не залишається ніяких слідів впливу електрошоку.